Haberler

Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Finalist Filmleri belirlendi

13 Eylül 2022 tarihinde Ön Jüri Üyeleri toplanarak Profesyonel ve Öğrenci Belgesel Yarışmasına katılan toplam 32 filmi finalist olarak belirledi.

7.TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ YAPILIYOR

MÜRACAATLAR BAŞLADI SON MÜRACAAT 30 AGUSTAT 2022

II. TÜRK DÜNYASI İLETİŞİM VE SANAT SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Konuyla ilgili sanatçı, akademisyen ve bilim insanlarının bir araya gelerek nitelikli bilgi üretimi ve Türk Dünyasında ortak projeler zemini hazırlanmasını amaçlayan sempozyuma Niğde Valiliği, Niğde Belediyesi, Altunhisar Belediyesi, Niğde Gazeteciler ve Yazarlar Derneği doğrudan destek verdi.

6.TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİNE REKOR KATILIM 226 FİLM MÜRACAT ETTİ

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonunun öncülüğünde yapılan Türk Dünyası Belgesel Film Festivalinin altıncısına rekor katılım. Türk Dünyasının tüm bölgelerinden Film müracaat etti.

6.TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ YAPILIYOR

Profesyonel ve Öğrenci olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacak olan 6.Türk Dünyası Belgesel Film Festivali’nin bu yıl ki teması “Türk Kültürü ve Türk’ün Dünyaya Bakış Açısı” olarak belirlendi. Dereceye giren belgeseller “Dilde Birlik 9 ülke 9 şehir 1 Festival sloganı ile dokuz farklı ülkede gösterilecek. Yarışmanın son müracaat tarihi 30 Ağustos 2021’dir.

TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR ŞÖLENİ BAŞLIYOR 6.TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ YAPILIYOR

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu ve Türk Dünyası Kültür Sanat ve Sinema Vakfı tarafından ortaklaşa yapılacak olan 6.Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'ne katılım başvuruları başladı.

TÜRK DÜNYASI 2020 YILI BELGESEL GÖSTERİMLERİ SON BULDU

5.Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ve Yarışmasında ödül alan filmler ve finalist filmler belirlendi. 9 ülke 9 Şehir 1 Festival sloganı ile ülke gösterimleri de tamamlandı. 5.Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ve Yarışmasında ödül alan filmler ve finalist filmler belirlendi. 9 ülke 9 Şehir 1 Festival sloganı ile ülke gösterimleri de tamamlandı.

5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ ÖZBEKİSTAN GÖSTERİM SEÇKİSİ

5-Turk Dunyosi Hujjatli Filmlar Festivali O'zbekiston Namoyishi Показ лучших фильмов Фестиваля Документального Кино Тюркского Мира 2020 года. Turkish World Documentary Film Festival Uzbekistan Film Screenings 5. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali finalist ve ödüllü film gösterimleri 25 - 27 Kasım 2020 tarihinde bu yıl salgın hastalık nedeni ile online olarak da düzenlenecektir. Gösterimde yer alan 37 film programda belirtilen tarihte, Özbekistan (GMT +5) saatine göre festivalin Youtube kanalında otomatik olarak başlayacaktır.

5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ KIRGIZİSTAN GÖSTERİM SEÇKİSİ

Түрк дүйнөсү даректүү тасмалардын фестивалы, Кыргызстан кинотасмалары Фестиваль документальных кино тюркском мире отбор кинопоказа Turkish World Documentary Film Festival Film Screenings

5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ KAZAKİSTAN GÖSTERİMLERİ

Түркі Әлеміндегі Деректі Кино Фестиваліндегі Қазақстандық Кинокөрсетілімдер Фестиваль документальных кино тюркском мире отбор кинопоказа Turkish World Documentary Film Festival Film Screenings

Popüler Haberler

Türk Dünyası'nın Kalbi Niğde'de Attı


Türk Dünyası 2. Belgesel Film Festivali Bakü'de düzenlendi


Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ve Yarışması´na başvuruda son 7 gün


2. Uluslararası Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu


Türk Dünyası Yılın Belgeselini Seçiyor


Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.

Popüler Kelimeler