TÜRK DÜNYASI 4.BELGESEL FİLM FESTİVALİ AZERBAYCAN GÖSTERİMLERİ YAPILDI

Azerbaycan Devlet İnce Sanat Üniversitesi Ve Hedef Eğitim kurumlarında dereceye giren filmleri yüzlerce sanat sever izledi. Türk Dünyası 4.Belgesel Film Festivali Gala Ve Ödül Töreni 05 ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Trt Tepebaşı stüdyosundan canlı yayınlanan programda 2019 yılı ödülleri sahiplerini buldu.

TÜRK DÜNYASI 4.BELGESEL FİLM FESTİVALİ AZERBAYCAN GÖSTERİMLERİ YAPILDI

Azerbaycan Devlet İnce Sanat Üniversitesi Ve Hedef Eğitim kurumlarında dereceye giren filmleri yüzlerce sanat sever izledi.

Türk Dünyası 4.Belgesel Film Festivali Gala Ve Ödül Töreni  05 ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Trt Tepebaşı stüdyosundan canlı yayınlanan programda 2019 yılı ödülleri sahiplerini buldu.

Öğrenci kategorisinde Kırgızistan Ayana filmi birinci olurken profesyonel kategoride Türkiye’den Yüzleşme birinci oldu .

Ödül alan filmler ilk başta Azerbaycan’da izleyici ile buluştu .

Azerbaycan Devlet İnce  Sanat Ve Medeniyet Üniversitesinde gösterim yapıldı ilk gösterim öğrenci kategorisinde Yaşanan Tarih filmi izlendi.

Yönetmenliğinin aydın Necebof’un aynı üniversitenin öğrencisi olması üniversite Rektörü Prof.Dr.Hanım  Ceyran Mahmudova başta olmak üzere öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından büyük memnuniyetle karşılandı .

Aydın Necefov’un ödülü rektör Mahmudov ve Azerbaycan Büyükelçiliği Kültür Ve Turizm Müşaviri İrfan Çiftçi tarafından verildi.

Törende konuşma yapan Rektör Türk Dünyası Belgesel Film Festivalinin iki yıldır proje ortaklığı yaptıklarını önümüzdeki yılda proje ortaklıklarının devam edeceğini bildirdi.

Gösterimlerde konuşma yapan Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir üniversitelerle çalışmaktan çok mutlu olduklarını .

Azerbaycan’da ,Azerbaycan Bakü Devlet İnce Sanat Ve Medeniyet Üniversiteleri ,Matbaat Şurası, Hedef Eğitim Kurumları Ve Azerbaycan Ve Diğer Türk Halkları Merkezi ile ortak çalışmalardan memnun olduğunu ifade ederek.

Bu çalışmaların geniş bir coğrafyada engin bir kültüre sahip olan Türk milletinin kardeşlik hukukunu arttırmak ve birlikte çalışma yollarını aralamak olduğunugaziantep escort bayan ifade ederek .

Her daim yanımızda olan Türkiye Cumhuriyeti Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral Beye ,İrfan Çiftçi’ye Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Elchin Babayeve ,Azerbaycan Devlet İnce Sanat Ve Medeniyet Üniversitesi Başkanı Prof.Dr. Hanım Ceyran Mahmudov’a, Matbaat Şurası Başkanı Eflatun Amoşav’a ,Azerbaycan Ve Türk Halkları Merkezi Başkanı İlhan İsmayılov ve Genel Sekreter Ilgar İlgine ,Hedef Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şamil Sadıkov’a Teşekkür Etti. 

 IMG-0451

IMG-0451

IMG-0462

IMG-0462

IMG-0480

IMG-0480

IMG-0456

IMG-0456

IMG-0450

IMG-0450

IMG-0416

IMG-0416

IMG-0472

IMG-0472

IMG-0481

IMG-0481

IMG-0505

IMG-0505

IMG-0489

IMG-0489Facebook Yorumları
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.

Popüler Kelimeler